DEKA PLASTİK, Yönetim kurulu başkanımız Sayın Cihat KARA tarafından 1987 yılında nitelikli kompaund üretimi için kurulmuştur. 2007 yılına kadar PVC ve TPE üretimi yapan firmamız, bu tarihte Türkiye’de ilk defa HFFR kompaund üretimine başlamıştır. Deka Plastik 35 yılı aşkın plastik hammadde üretimi tecrübesiyle HFFR kompaund üretiminde kalitenin ve güvenin simgesidir.
Deka, 2007 yılından bu yana enerji, haberleşme, enstrümantasyon, gemi ve açık deniz kabloları, petrokimya, fiber optik, zayıf akım kabloları, beyaz eşya vb. gibi çok geniş uygulama alanlarına ürün tedarik etmektedir.

DEKA Plastik, bugün 3.500 m2 kapalı alan içerisinde ve kurulu 3 üretim hattıyla yıllık 12.000 ton HFFR kompaund üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en önde gelen HFFR kompaund üreticilerinden biridir. 2023 yılında yeni kurulacak son teknoloji üretim hattı ile yıllık üretim kapasitesi 20.000 ton seviyesinde çıkacaktır. Yeni üretim hattı ile standart ürünlerin yanında özellikle ürün portföyüne eklenecek olan termoset ürünler ile geniş bir ürün yelpazesi oluşacaktır.
Ürün kalitesi, kalite istikrarı, müşteri memnuniyeti, ürün çeşitliliği, satış sonrası hizmetler sürdürülebilirlik, DEKA PLASTİK için global bir firma olma yolunda itici güçlerdir.
Standart ürünlerin yanı sıra birçok iş ortağımızla birlikte yürüttüğümüz nitelikli Ar-Ge ve ürün geliştirme projelerimizle de müşterilerimize özel çözümler üretiyoruz.

Tam otomasyon dozajlama sistemleri ile entegre son teknoloji üretim hatları ile farklı sektörler için, özellikle HFFR halojensiz alev geciktirici kablo kompaundları başta olmak üzere sektörün çözüm ortağıyız. Geniş ürün yelpazesi ve dinamik yapısı ile müşteri taleplerini karşılamak için büyümeye ve birlikte ilerlemeye devam ediyoruz.